A szendvicspanelek jellemzően könnyűszerkezetes épületek függőleges, vagy vízszintes térelhatároló szerkezetei. Elsősorban ipari- és kereskedelmi létesítményekben való felhasználásra hivatottak, de előszeretettel alkalmazzák például tornacsarnokok, mezőgazdasági épületek vagy akár lakóházak építésére is.
Alkalmazásukkal csökkenthető a szerkezet keresztmetszete, ezzel együtt jelentősen növelhető az épület belső, hasznos tere.
A legszigorúbb hőtechnikai követelményeknek is eleget téve, gazdaságos fenntartást biztosítanak.
Szerelt technológiája révén, gyorsabbá és egyszerűbbé válik a kivitelezés, az építőelemek újra hasznosíthatóvá válnak, jelentős költségeket megspórolva így a beruházás minden résztvevőjének.
Modern és esztétikus külsőt kölcsönöz az épületnek.
Funkcióiban eltérő épületekhez, eltérő fizikai, tűzállósági, tűzterjedési és hőtechnikai teljesítményeknek kell megfelelni. Ezeket az igényeket figyelembe véve fejlesztettük ki termékkínálatunkat, így a szendvicspaneleket eltérő hőszigetelő maggal, különböző vastagságban, egyedi méretekben tudjuk Önnek legyártatni, vagy készletről azonnal értékesíteni.
Előnye a helyszíni szigeteléssel szemben, hogy csökkenti a kivitelezési pontatlanságból származó hőhidak kialakulásának veszélyét, illetve gyorsabb és egyszerűbb kivitelezést tesz lehetővé, legyen szó oldalpanel vagy tetőpanel beépítéséről.
Gazdaságosan és gyorsan lehet építkezni a segítségével. Biztonságosabb szerkezeti integritás, nagyfokú tűzvédelmi, hő és hangszigetelés érhető el alkalmazásával. Az úgynevezett fegyverzet hidegen hengerelt, színezett műanyag, poliészter bevonatú, horganyzott acéllemezekből készül. Míg a mag anyaga igény szerint különböző szigetelő anyagból készülhet. A különböző anyagok természetesen különböző tulajdonságokkal ruházza fel az elkészült szendvicspanelt így mindenképpen azt javasoljuk, hogy a kiválasztásban kérjék szaktanácsadó kollégáink segítségét.
A szendvicspanelnek három fontos teljesítményi értéke van, melyek leegyszerűsítve a következőket takarják:
hőszigetelési érték – az úgynevezett U érték, minél alacsonyabb a mutató annál jobban szigetel a szendvicspanel.
tűzvédelmi osztály – az A1 nem éghető és az F gyúlékony terméket jelent. Ezek a kategóriák között, minél közelebb van a szendvicspanel osztálya az A1 kategóriához annál több épület típushoz használható, vagyis tűzvédelmi szempontból tökéletes.
tűzállósági határérték – ez a percben kifejezett időtartam, ami a tűz keletkezésétől számítva minimum eltelik, addig hogy valamilyen esemény a szendvicspanelen bekövetkezzen.
A tűzállósági határértéket három mutató adja meg:
R – teherhordó képességA tűz keletkezésétől számítva hány percig tartják meg a teherhordó képességüket. Ez az érték a tetőpaneleknél fontos.
E – integritásA szendvicspanelek egymásba toldva a tűz keletkezésétől számítva hány percig képesek ellenállni a tűznek anélkül, hogy a csatlakozásnál a tűz, vagy a forró gázok átjussanak a tűzzel nem terhelt oldalra.
I – szigetelésA tűz keletkezésétől számítva hány percig nem melegszenek át annyira, hogy a hőhatás miatt továbbterjedne a tűz a szendvicspanellel elválasztott térbe.
Tehát egy szendvicspanel annál biztonságosabb egy tűz esetén, minél tovább áll ellen a tűzhatásnak, azaz, minél nagyobb a REI szám (illetve EI szám oldalpanelek esetén).
Az általunk forgalmazott szendvicspanelek között, a tűzállóság szempontjából biztonságosabb PIR habos és ásványgyapotos szendvicspanelek is megtalálhatóak. Kérje szaktanácsadó kollégáink segítségét, akik készséggel állnak rendelkezésére, hogy a megfelelő szendvicspanel kerüljön kiválasztásra és beépítésre.
Szendvicspanelekkel és egyéb építőanyagokkal kapcsolatban keressen minket bizalommal! Elérhetőségeink>>
Comments